E-TicaretWordpress

Wordpress Woocommerce Kurulumu

Woocommerce ile E-Ticaret Yapmaya Başlayın

Merhabalar bu yazımda sizlere Wordpress ile Woocommerce E-Ticaret Sitesi Kurulumu hakkında bir kaç bilgi vermeye çalışacağım. Basitçe Woocommerce ile E-Ticaret Yapmaya Başlamak için bu yazımda sizlere gerekli olan tüm adımları göstereceğim. Örnek kurulumu kendi bilgisayarımda local ortamda gerçekleştirdim sizler de ilk denemenizi bu şekilde yapabilir ya da direk olarak canlı ortamda woocommerce kurulumu hakkında deneyim kazanabilirsiniz.

Woocommerce Kurulumu ve E-Ticaret

Woocommerce, Wordpress alt yapısının bir eklentisidir. Bir önceki yazım olan Hazır E-Ticaret Paketleri başlığında sizlere bahsettiğim Woocommerce alt yapısında hangi özellikler ile karşılaşacaksınız hangi alanlarda kullanacaksınız bunlardan bahsetmiştim.  Şimdi adım adım woocommerce ile e-ticaret sitemizi kuralım.

İlk olarak wordpress resmi web sitesinden wordpress dosyalarını indirip localhost ya da hosting’imize yüklüyoruz. cPanel hosting kullananlar için ” Softaculous ” eklentisi ile bir tık ile otomatik kurulum yapabileceklerini hatırlatırım. Gerekli desteği hosting sağlayıcınızdan alabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraftaki dosyalar indirdiğiniz wordpress paketinden çıkacak dosyalardır.

wordpress dosyaları


Bu işlemi tamamladıktan sonra wp-config-sample.php dosyasının adını wp-config.php olarak değiştirip. Veritabanı ayarlarımızı gerçekleştiriyoruz. Hosting ya da localhost alt yapınıza göre veritabanı nasıl oluşturulur ve veri tabanı kullanıcı ile veri tabanı nasıl birbirine bağlanır google üzerinden araştırma yaparak bu adımı da geçmiş olursunuz. Örnek wp-config.php dosyası aşağıdaki gibidir kırmızı ile işaretlediğim alan içerisine kendi veritabanı bilgileriniz ile doldurmanız gerekecektir.

örnek wp-config.php dosyası


Bu adımdan sonra canlı web sitesi üzerinde ya da localhostunuzda deneme yapacağınız adresi tarayıcınıza geçerek kurulum işlemlerimize geçeceğiz. Artık wordpress dosyalarımız tamam bu aşamadan sonra wordpress kurulumunu gerçekleştirerek woocommerce ile e-ticaret işlemine bir adım daha yaklaşacağız. Sizi karşılayacak olan ekran aşağıdaki gibi olması gerekmektedir. Eğer hata vb gibi işlem aldıysanız bundan ayrı bir hata sayfası alacaksınız. İlgili dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçip devam diyoruz.

wordpress kurulumu ilk adım


Sıradaki adımda sizden web sitenizin başlığını isteyecektir, buraya işletmenizin adını yazabilirsiniz örnek olarak ” BS- BurakStore ” gibi markanızı öne çıkarak marka adınız ya da kısaltmanız olabilir. Ayrıca sizden web sitenize erişim sağlayacağınız kullanıcı adı şifre ve sistem e-mail adresi soracaktır. Bunları da kendinize uygun doldurup devam ediyorsunuz.

wordpress kurulumu üçüncü adım


Bu adımdan sonra wordpress kurulum işlemimiz tamamlanmış olacak ve sizi girdiğiniz bilgiler doğrultusunda kullanıcı giriş işlemine yönlendirecek. Kullanıcı giriş sayfasına siteadiniz.com/wp-login.php ya da siteadiniz.com/wp-admin adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

wordpress kullanıcı giriş sayfası


Kullanıcı girişi yaparak artık hazır olan wordpress sitemizin yönetim paneline giriş yapabiliriz. Wordpress kullanılması ve anlaşılabilirlik oranı en yüksek CMS sistemidir. Soldaki menüde gezinti yaparak web siteniz üzerinde ayarlamalar yapabilir. İhtiyacınız olan eklentileri kolaylıkla ekleye bilirsiniz. Bu ekranda karşınıza çıkan kutucuklar wordpress varsayılanı olarak gelen kutucuklardır. Görünmemesini istediğiniz kutuları ” Ekran Tercihlerine ” tıklayarak kaldırabilirsiniz. Kurduğunuz eklentilerden bazılarınında bu kutucuk desteği olmakla beraber ihtiyaca göre özet bilgilere göz gezdirebilirsiniz. Woocommerce kurulumu sonrası bu bölüme woocommerce ile alakalı kutucuklar yani widget ler gelecektir.

wordpress yönetim paneli


Şimdi wordpress sitemiz artık hazır artık ücretsiz olarak bir e-ticaret teması sitemize ekleyerek web sitemizi e-ticaret görünümüne sokabiliriz. Fonksiyonel bir çok tema bulunmakta ilk aşamada ücretsizler üzerinde denemeler yapmanızı öneririm size. Daha sonra themeforest üzerinden ücretli woocommerce desteği olan bir çok tema ihtiyacınız ve sektörünüze uygun seçimler yapabilirsiniz. Biz bu deneme de Customify teması ile ilerleyeceğiz. E-ticaret destekli temeları filtreleme yaparak listeleme yapıyoruz.

wordpress e-ticaret teması filtreleme


Filtre işlemini uyguladıktan sonra Customfiy ya da sizin gözünüze hoş gelen temayı seçim yaparak Kur diyoruz.

örnek e-ticaret teması kurulumu


Kurduğumuz temayı etkinleştirmek için aynı sayfada kur’a tıkladıktan sonra etkinleştir butonu gelecektir buna tıklayarak da etkinleştirebiliriz ya da aşağıda fotoğrafta gösterdiğim gibi hem sitemize yüklü diğer temalarıda görerek temalar sayfasından etkinleştirebiliriz.

wordpress tema etkinleştirme


Web sitemiz artık yeni görünümüne hazır. Woocommerce ile e-ticaret adımlarından ilkini attık ve artık bizimde e-ticaret uyumlu bir web site düzenimiz mevcut. Tarayıcınızın adres çubuğuna site adresini yazarak yada sol en üstte ilk kurulumda girdiğiniz başlığa tıklayarak web sitenizin son görünümünü görüntüleyebilirsiniz.

woocommerce örnek tema görünümü


Wordpress Üzerinde WooCommerce Kurulumu

Şimdi asıl bizim için önemli olan e-ticarete başlamamız için alt yapısını kullanacağımız wordpress üzerinde woocommerce kurulumunu gerçekleştireceğiz. Sol taraftaki menüden Eklentiler > Yeni Ekle diyerek açılan pencerede Popüler eklentileri listeliyoruz. Karşımıza gelecek eklentiler dünya genelinde wordpress kullananların en çok kullandığı eklentilerdir. Altyapıyı öğrendiğinizde hemen hemen bu sayfadaki tüm eklentileri sizde kuracaksınız. Biz burada WooCommerce’i seçerek Hemen Yükle diyoruz. Yapı birbirine benziyor tema kurulumunda ki gibi aynıdır. Etkinleştirmek için aynı sayfa üzerinde etkinleştirme yapabilir ya da eklentiler sayfasına giderek etkinleştirme işlemini sağlayabiliriz.

wordpress üzerinde woocommerce eklentisi kurulumu

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bahsettiğim üzere ister bu sayfa üzerinden isterseniz Eklentiler > Yüklü Eklentiler sayfasından e-ticaret alt yapımızın olmazsa olmazı woocommerce eklentisini etkinleştiriyoruz.

woocommerce eklentisi etkinleştirme

WooCommerce ile E-Ticaret Kurulum Adımları

Artık alt yapımıza woocommerce eklentisini ekledik. Kurulum sizi etkinleştirme yaptığınız gibi bir ayar sayfasına götürecektir. Aşağıdaki adımları takip ederek işletmenize uygun ayarlamaları yapabilirsiniz. Bu bölümden işletme adresinizi giriyorsunuz ve size fiziksel ya da dijital ürün satacağınızı soruyor. Bu seçenekleri ister tek tek isterseniz her ikisini de satacağınızı seçimini yaparak bir sonraki aşamaya geçiş sağlıyorsunuz.

woocommerce kurulumu ilk adım

İkinci adımda siz ödeme alacağınız alt yapıları seçmenizi sağlıyor. Woocommerce paypal ile %100 entegre çalışmaktadır. PayPal ülkemizde yapılan düzenlemeler neticesinde artık Türkiye’ye destek vermemektedir bu sebeple kredi kartı ödemesi için anlaşmalı olduğunuz bankadan sanal pos başvurusu yaparak ilgili bankanın sanal posunu farklı sitelerden satın alarak eklenti olarak kurabilir ya da Iyzico, Paytr, Payu gibi ödeme kuruluşlarından anlaşma yaparak bunların alt yapısını kullanabilirsiniz. Burada önemli bir bilgilendirme yapayım sanal pos’da bankanız ile kendi anlaşmanız doğrultusunda ödeme alırsınız ve kullanabilmek için 200 – 500 TL arası bankanıza uygun bir sanal pos eklentisi ücreti verirsiniz. Diğer ödeme kuruluşlarından yapacağınız anlaşma doğrultusunda eklentiye ücret ödemezsiniz kendi web sitelerinde eklenti hazırdır direk kurulum yaparsanız ama komisyon oranları ve ödeme aralığı firmaya göre değişiklik gösterebilir. Ekstra olarak kapıda ödeme seçeneğini de aktif ederek kapıda ödeme hizmeti verebilirsiniz. Banka Ödemeleri için sonraki adımlar ek ayarlar nasıl yapılır bundan bahsedeceğim.

woocommerce ödeme ayarları ekran görüntüsü

Bu aşamada sizden gönderim yapacağınız bölgeleri ve  gönderim ücretini soruyor. Yani sipariş başı yansıtılacak kargo ücreti. Kargo ücret ayarlaması oldukça komplikedir woocommerce alt yapısında bu sebeple genelde ürün/kargo maaliyeti yaparak ücretsiz kargo seçeneğini kullanmanızı öneririm. Ücretsiz kargo ile müşterilerinize artı bir güven ve satın alma oranında iyileştirme sağlarsınız. Çünkü artık herkes kargo ücretlerine dikkat etmektedir. Örnek te ben sabit fiyatlı kargo olarak 9,90 gibi bir tutar girdim. Bugün hangi kargo ile anlaşma yapsanız ortalama alacağınız fiyat 1-5 Desi arası için 9 – 12 TL’dir. Bu rakamı isterseniz anlaşmanıza ve kendi işleyişinizi göz önüne alarak düzenleyebilirsiniz. Ama dediğim gibi ücretsiz kargo tavsiye ederim. Sonraki adımlarda gönderim bölgesini sadece Türkiye ile sınırlandıracağız.

woocommerce kargo gönderim ayaları

Bu bölümde otomatik entegrasyon kullanmak istediğinizi soruyor bunlar nedir. Mailchimp entegrasyon sağlarsanız 2000 aboneye kadar ücretsiz liste tutabilirsiniz. Yani ilk 2000 müşteriniz ya da üyenizi bu sisteme kayıt ederseniz. Bu sistem ile müşterilerinize yeni ürünler konusunda otomatik bülten gönderimi yapabilir. Satın aldığı bir ürünün yanında bunları da tercih edebilirsiniz diyeceğiniz çapraz satış entegrasyonu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sepetinde ürün bırakıp çıkan müşterilerinizin de arkasından yapacağınız ayarlamaya göre otomatik eposta gönderebilirsiniz. Mailchimp’i limitli bir üründür.

Facebook entegrasyonunda ise facebook reklamları konusunda tam entegre bir reklam verebilirsiniz. Sonraki adımlarda ürün SKU bilgilerini benzersiz girerseniz her ürününüzü facebook üzerinde oluştracağınız katalog’a tanıtabilir. Facebook üzerinden güzel reklamlar verebilirsiniz. Bu reklamlar nelerdir mesela, müşteriniz gelip A ürününüzü ziyaret etti işte burada facebook entegrasyonu devreye giriyor. Önceden yaptığınız facebook pixel kodunu bu entegrasyona giriyorsunuz ve facebook üzerinden şu reklamı verebiliyorsunuz; Son 15 günde  A ürününe bakan ziyaretçileri A – B – C – D ürününü göster ya da sadece A ürünün göster. Son 7 günde sepetine ürün ekleyenlere ilgili ürünleri göster gibi yeniden pazarlama reklamları yapabilirsiniz.

woocommerce entegrasyon ayarları

Bu aşamadan sonra artık tamamen kurduğumuz woocommerce e-ticaret altyapısı hazır hale gelecektir. Entegrasyon adımından sonra Jetpack kurulumu için size bilgi verecek jetpack biraz web siteni yavaşlatsa da kendine göre sitenize fayda sağlayacak modülleri mevcut. Bunlar wordpress sunucuları üzerinde resim cdn hizmeti gibi hızlandırılmış sayfa yüklemeleri gibi bir sonraki seviyede kullanacağınız modüllerdir. Kurulumu daha sonra yapabiliyorsunuz. Bu aşamada şimdilik bu kurulumu geçerek devam ediyoruz.

woocommerce jetpack kurulumu

Ve gözümüz aydın kurduğumuz woocommerce altyapısı ile e-ticaret web sitesi hazır durumda. Başlangıca git diyerek web sitemizin yönetim paneline geri dönüyoruz ve diğer ayarlarımızı gerçekleştiriyoruz.

wordpress woocommerce kurulumu tamamlama ekranı

Artık tüm altyapımız tamam bir kaç teknik ayarlama yapalım şimdi. Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar sekmesine tıklayarak web sitemizin link uzantısında bir kaç değişiklik yapacağız. Bunlar Google uyumluluğu ile ilişkili düzenlemelerdir. Unutmayın ki her uzman kendi ayarları ile çalışır. Alt yapıyı ve google üzerinde seo tekniklerinizi geliştirdikçe bu ayarları belki doğru bulmayacaksınız kendinize göre düzenleyeceksiniz. Ama ben kurduğum tüm alt yapılarda bu ayarlar ile devam ediyorum. Blog yazılarında ki link uzantısı /%postname% yazınızın kısaltılmış hali seo açısından iyi olacaktır. Kategori etiketine her zaman kategori etiket etiketine ise her zaman etiket yazmanız doğru olacaktır. Ürün nitelik temeline varyant yazabilirsiniz varyantlı ürünlerde bu sekme kullanılacaktır.  Diğer ayarlar zaten standart global olarak uygunluğu kabul edilmiş ayarlardır.

wordpress kalıcı bağlantı ayarları

Şimdi e-ticaret alt yapımızı bir tane ürün ekleyerek ilk ürün ekleme işlemini gerçekleştirelim. Woocommerce eklentisini etkin hale getirdikten sonra sol taraftaki menüye yeni sekmeler eklenecektir. Bu sekmelerde Ürünler > yeni Ekle bağlantısına tıklayarak yeni ürün ekleme işlemine geçebiliriz. Ürünler sekmesinden kategori etiket ve niteliklerde ekleye biliriz. Yeni kategori ve etiket oluşturmayı ürün eklerken de kolaylıkla yapabilirsiniz aşağıda verdiğim örnekte Test Kategorisini ürün ekleme sayfasından oluşturdum. Yeni kategori ekle diyerek kategori ekleyerek bu kategoriye ürün yükleyebilirsiniz. Ama kategori ağacı yapı meselesinde kategoriler sekmesinde bu işlemi yapmanız daha doğru olacaktır. Örnek verecek olursak giyim firmasıyız bir tayt ekleyeceksiniz bunu şu şekilde yapmanız doğru olacaktır. Her biri kategori olacak şekilde, Giyim > Alt Giyim > Tayt şeklinde yapmanız gerekmektedir. Ürün adımızı giriyoruz ve açıklama sekmesine isi ürünümüz hakkında bilgi verecek metin yazıyoruz. Unutmayın ki açıklama bir tüketici için çok önemli burada o ürününü müşterinize tam anlamıyla sunmanız gerekiyor anlaşılır ve ona bu ürünü ihtiyaçmış gibi anlatmak satış oranınızı arttıracaktır.

woocommerce ürün ekleme

Şimdi diğer ayarlara gelecek olursak ürün etiketi bölümüne en fazla 3 tane olacak şekilde ürününüzü betimleyecek kelimeler giriniz. Ürün verisini adından da bahsedildiği gibi Basit ürün olarak ben denemeyi yaptım. Buradan varyantlı ürün ekleyebilirsiniz. Bunu genelde tekstilciler kullanacaktır varyantlı ürün nedir ? Bir ürünün birden fazla renk ve bedene sahipse bu ürün varyantlı üründür. Örnek bir kot pantolon var ve hem siyah hem beyaz bu renklerde 36 – 38 be 40 bedenleri mevcut. Varyant sistemi burada devreye giriyor o ürüne hem siyah hemde beyaz varyantından tüm bedenleri ekliyorsunuz. Bu konuda ilerleyen zamanlarda daha detaylı bir anlatım yapacağım. Bu kurduğumuz alt yapı ile örnek verecek olursak; parfümeri, gıda gibi seçeneksiz ürünlerin satışını yapacak ayarları göstermiş olduk. Normal fiyata ürününüzün gerçek fiyatını 100 TL indirimli satış algısı yaratmak üzerini çizip daha düşük fiyat koymak için indirimli satış fiyatı 90 TL diyerek yapabilirsin. Bu tamamen pazarlama taktiğidir sektörden sektöre farklılık gösterebilir. Fakat siz bu ayarı gerçek indirim şeklinde de kullanabilir aynı zamanda zamanlanmış bir indirim ayarlayabilirsiniz. Ürün kısa açıklamasında ürün sayfanızda ürününüzün adı altında gözükecek kısa açıklamadır burada ürünü bir müşteri google da ürününüzü nasıl arar bunu düşünerek kısa ve öz biçimde betimleyerek yazmanız gerekir bulunabilirlik açısından. Ürün görseli sonraki adımlarda detaylı açıklayacağım.

woocommerce ürün ekleme ve ayarlama

Bu aşamada yukarıda entegrasyonlarda da belirttiğim SKU ekleme işlemini göstereceğim. E-ticaret’te SKU ürün stok kodu anlamına gelmektedir. Yani ürününüzün sizin envanterinizdeki kimlik numarası. SKU sistemi her sektörde ayrı ayrı yapılandırılabilir. Kadın,erkek ve çocuk giyim satışı yapan bir firmasınız ve SKU kodlaması yapacaksınız nasıl yapabilirsiniz örnek;

10E20S001: 10E(10 erkek kodu) 20S(2020 sezon kodu) 001(ürün envanter sırası)
11K20S001:  11K(11 kadın kodu) 20S(2020 sezon kodu) 001(ürün envanter sırası)
12Ç20S001: 12Ç(12 çocuk kodu) 20S(2020 sezon kodu) 001(ürün envanter sırası)

Burada SKU ürün kodlamayı da görmüş olduk 🙂 Bu şekilde birden fazla ürününüzü cinsiyet sezon ve ürün sırasına göre kodlayarak ayıra bilir alacağınız raporla da kolay filtreleme yapabilirsiniz. Her ürün için SKU kodu benzersiz olmalıdır. Entegrasyonlar için bu en önemli noktadır buna çok dikkat etmelisiniz.

woocommerce ürün sku ayarlama

Ürün resmi ayarla butonuna tıklayarak gireceğimiz ürünün ana görselini bu bölümden yükleyebilirsiniz. Ürün görsel galerisinde ise ürünün diğer fotoğraflarını ekleyerek ürün için birden fazla fotoğraf sunumu yapabilirsiniz.

woocommerce ürün resmi ayarlama

Açılacak pencere bu şekildedir buraya fotoğrafınızı sürükleyerek bırakabilir yada seçim yaparak yükleyebilirsiniz.

woocommerce ürün fotoğrafı yükleme

Ürünümüz artık hazır şimdi Yayımla diyerek ürünümüze göz atalım.

woocommerce ürün yayımlama

Tebrikler 🙂 İlk ürününüzü yüklediniz böylelikle woocommerce ile e-ticaret dünyasına ilk adımınızı attınız. Gördüğünüz gibi ürün adı, ürün kısa açıklaması, sku kodu, ürün kategorisi, ürün etiketi, ürün açıklaması ve ürün fotoğrafı hepsi birleşerek kurduğumuz temaya uygun listelendi. Üstü çizili fiyat sisteminde ise 100 TL olarak normal satış fiyatı girdiğimiz ürünü 90 TL yaparak ürüne SALE! indirim etiketi otomatik olarak vermiş olduk.

woocommerce örnek ürün görüntüsü

Şimdi ürünümüzü sepete ekleyerek almayı bir deneyelim sipariş adımlarının nasıl olduğuna dair bir fikriniz olması açısından bunu test etmenizi öneririm. Yukarıdaki ilk ürün yayınlama fotoğrafından sonra Sepete Ekle butonuna tıklıyoruz ve sonraki adımlar şu şekilde işliyor Sepete Ekle dedikten sonra hemen üzerinde Sepetinize ürün eklendi sepeti görüntüle çıkıyor buna tıklayarak sepete gidiyoruz.Ürünümüzün başarılı bir şekilde sepete eklendiğini görüyoruz. Ödeme sayfasına geçmek için ” Ödeme Sayfasına Git ” butonuna tıklıyoruz.

woocommerce ile e-ticaret denemesi

Gördüğünüz üzere siparişi tamamlamak için doldurulması gereken bazı kısımlar geldi burada Türkiye için hizmet vereceğimizi ön görerek Ülke bölümünü sabitleme yapacağız sadece Türkiye otomatik olarak seçili gelecek sonraki görsellerde bunu nasıl yapacağınızı görebilirsiniz. Aşağıdaki görselde hayata geçirdiğimiz woocommerce ile e-ticaret projesinde bir siparişi onayla butonu bulunmaktadır. Bu butonun üzerinde önceki görsellerde anlattığım ödeme yöntemler çıkmaktadır eğer bir kredi kartı ödeme sistemimiz olsaydı buda bu bölümde çıkacaktı. Yaptığımız ayarlar doğrulusunda ödeme araçları iki tane olarak gelmektedir.

woocommerce ile e-ticaret ödeme sayfası

Aşağıdaki görselde sabit hangi ülkeye hizmet vereceğimizi ve vergi oranları ayarlamasını gerçekleştireceğiz. Sadece Türkiye için ya da sistem olarak Türkiye’ye gönderim yapabilecek durumumuz var ise Belirli Ülkelere Sat bölümünden Türkiye’yi seçiyoruz. Vergi sistemini aktif ediyoruz.

woocommerce vergi oranları ayarlama

Ürünlerimiz için gireceğimiz fiyatları KDV dahil olarak gireceğimizi var sayarak aşağıdaki ayarları yapıyoruz.

woocommerce kdv oranı ayarlama

Daha sonra ilk kurulum aşamasında yaptığımız Banka Havalesi / EFT ödemesi için müşterimizin bu seçeneği seçerek alışveriş yaptıktan sonra hesap bilgilerimizi görüp bize ücret gönderebilmesi için gerekli ayarları yapıyoruz. WooCommerce > Ayarlar > Ödemeler bölümünden ” Banka havalesi/EFT ” seçeneğinin sağ tarafındaki Yönet butonuna tıklıyoruz.

woocommerce banka hesap ayarları

Açılan ekranda aşağıda gelen bölümleri banka bilgilerimiz doğrultusunda dolduruyoruz.

woocommerce banka bilgileri girme bölümü

İşte bu kadar artık sizinde bir Wordpress sistemi üzerine kurulmuş e-ticaret siteniz oluştu.

WooCommerce İle E-Ticaret

Woocommerce ile e-ticaret yapmak oldukça basittir. Tamamen ücretsiz bir yazılım ve geliştirilebilir olması size oldukça fazla yarar sağlayacaktır. Varyantlı ürün gruplarında kolaylık satış yapabileceksiniz. Raporlama kısmında eksiklikler olsa da yeni başlayanlar için tam biçilmiş bir kaftan.

Peki woocommerce tam olarak ne işinize yarayacak neden kar edeceksiniz ?

  1. Zamandan tasarruf
  2. Alt yapı maaliyeti
  3. Ağır web siteleri
  4. Ek personel desteği
  5. Sipariş yönetimi
  6. Stok takibi
  7. Envanter yönetimi

Umarım açıklayıcı ve yararlı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan ve problem yaşadığınız bölümleri yorum kısmına yazmayı çekinmeyiniz en kısa sürede cevap vereceğimden kuşkunuz olmasın. Şimdiden herkese bol satışlar 🙂

Etiketler

Burak Beşli

E-Ticaret Yöneticisi ve Dijital Pazarlama Uzmanı, Girişimi ve Yazılım Meraklısı :) Bilgiyi paylaşmak başarının yarısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı